Premier: obroniliśmy nasze interesy


premier jest kontent z ustaleń szczytu UE w Brukseli. Zdaniem Donalda Tuska, gwarantują one, że nowa unijna tryb Europa 2020 uwzględni własny aksjomat rozwoju infrastruktury, której głównym instrumentem jest polityka spójności. Nową strategię wspierać też będzie polityka rolna. Premier podkreślił, że Polska na "bardzo dużą skalę" korzysta ze środków przeznaczanych w podobny sposób na politykę spójności, jak i politykę rolną.

Rozmawiamy z Adamem Fronczakiem, wiceministrem zdrowia. Początek tygodnia przyniósł dalszy w ostatnim czasie dziejowy rekord na rynku złota. koszt za uncję kruszcu skoczyła do 1167 dolarów i 50 centów. W nocy z czwartku na piątek zakończyło się wylewanie betonowej płyty boiska na Stadionie Narodowym w Warszawie. Za kilkanaście miesięcy zostanie na niej wyłożona murawa, na której grać będą piłkarze w mistrzostwach Europy 2012 roku.President Barack Obama, ending a tough week, told Americans on Friday he would keep fighting to create jobs and reform healthcare. In a speech in Ohio, Obama gave a likely preview of some populist themes of his first State of the Union address next Wednesday. "I'll never autostop fighting for you," he told an audience in this former industrial stronghold bordering Lake Erie. Ropa naftowa kosztuje w środę na giełdzie w Nowym Jorku 72 USD za baryłkę, po spadku ceny we wtorek o 3 proc. - podają maklerzy. Jest pozwolenie na budowę falochronu osłonowego dla portu w Świnoujściu. Wydał je w piątek wojewoda zachodniopomorski Marcin Zydorowicz - poinformowała rzeczniczka wojewody Agnieszka Muchla. To dodatkowy niezbędny dokument w procesie tworzenia terminalu gazu skroplonego LNG.

indeks S&P 500 wzrośnie do 1.121 punktów, po czym przypuszczalnie się rozpocząć redakcja trwająca do końca roku. korekta ta nie będzie jakkolwiek głęboka - uważa Christian Blaabjerg, najistotniejszy analityk ds. rynków akcji w Saxo Banku.

Obwarzanek krakowski wkrótce znajdzie się na liście produktów chronionych unijnymi przepisami, jeśli inni członkowie UE nie zgłoszą zastrzeżeń do wniosku o jego rejestrację. wypiek może zostawać zarejestrowany jako "chronione oznaczenie geograficzne". Za niespełna trzy lata pierwsi mieszkańcy aglomeracji katowickiej będą mogli za pomocą elektronicznej karty opłacić bilet w komunikacji, parking, wstęp do muzeum czy na basen, a nawet lokalne podatki. Do wartego 107,5 mln zł projektu przystąpiły samorządy 21 pospólstwo woj. śląskiego i największy organizator komunikacji w regionie.

Zarobki prowadzących programy we włoskiej telewizji publicznej już lada dzień pojawią się pewnie w napisach końcowych. odmiana w tej sprawie została przyjęta w środę głosami rządzącej koalicji i opozycji za pomocą parlamentarną komisję nadzoru nad RAI. Przedpołudniowa część pierwszych w tym tygodniu notowań przynosi zwyżkę WIG, która pozwala mu znowu otrzeć się o tegoroczny szczyt. wypada blisko 39,2 tys. pkt. Jego opatrywanie sygnaturą potwierdziło się w minionym tygodniu, jak w czwartek rynek próbował przebyć tę barierę, ale bezapelacyjnie przeważyła chęć realizacji zysków. W piątek członek rządu skarbu Aleksander Grad spotka się z przedstawicielami Otwartych Funduszy Emerytalnych, by przestawić im ofertę MSP - poinformował PAP przedstawiciel resortu Maciej Wewiór, ale nie chciał podać więcej szczegółów.10 tysięcy gotowych mieszkań czeka w Polsce na chętnych - pisze dzisiejsza "Rzeczpospolita". Analitycy z firmy doradczej redNet Consulting twierdzą, że kwota ukończonych mieszkań jest najwyższa w historii. kitajski Shanghai Composite Index spadł na zamknięciu w poniedziałek aż o 6,7 proc. do 2.667,75 pkt - podali maklerzy. Udana prywatyzacja Ciechu stwarza spółce i całej Grupie Chemicznej nowe potencjał rozwoju. słusznie jest to dokończenie prywatyzacji spółki, która w 2005 r. z sukcesem zadebiutowała na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a proces przekształceń rozpoczął się w niej już w 1995 r.

Holendrzy ochoczo zatrudniają młódź


Największe szansę na pracę w Holandii mają w tym momencie siła robocza młodzi w wieku 17-21 lat. Dzięki niższym stawkom obowiązującym w tej kategorii wiekowej są łakomym kąskiem dla pracodawców.

"Polska nie spełnia żadnego z kryteriów"


Kraj nad Wisłą nie spełnia żadnego z kryteriów z Maastricht, niezbędnych do przyjęcia euro - wynika z opublikowanego w środę raportu Komisji Europejskiej.

nasz zobowiązanie do góry 55 proc. PKB!


polski kredyt całościowy w 2010 r. przekroczy 55 proc. PKB, ale nie zbliży się do 60 proc. również w 2010 r. nieobecność general government będzie przewyższający niż 3 proc. PKB - wynika z opublikowanego w piątek raportu MFW.

Józef Wancer złożył rezygnację z funkcji prezesa BPH


Józef Wancer złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu banku BPH ze skutkiem na dzień 31 lipca 2010 roku - poinformowała spółka w komunikacie.

adwokat Gdynia

prawnik Gdynia adwokat trójmiasto

aukcje usa <> usa <> kanada <> samochody usa <> samochody z usa <> komis usa <> import usa aut <>

import kanada aut

<> samochody kanada <> używane z usa

karma dla owczarka karma owczarek niemiecki karma dla sznaucera karma dla doga karma dla teriera karma dla beagle karma dla labladora

karma dla boksera

karma dla golden karma dla Cane Corso karma dla husky karma dla szpica karma dla spaniela karma dla maltańczyka karma dla jamnika karma dla Shih Tzu karma dla szczeniaka karma bezzbożowa karma dla Border Collie najlepsza karma dla psanajlepsza sucha karma dla psakarma dla psa premium zdrowa karma dla psa karma dla alergika karmy dla aktywnego psa najlepsza karma dla psa

behawiorysta aleksandrów łódzki behawiorysta konstantynów łódzki behawiorysta łódź behawiorysta zgierz psie przedszkole Aleksandrów Łódzki psie przedszkole Konstantynów Łódzki psie przedszkole Łódź psie przedszkole Zgierz szkolenie psów Aleksandrów Łódzki

behawiorysta łódź

szkolenie psów Konstantynów Łódzki szkolenie psów Łódź szkolenie psów Zgierz

Firmy płacą miliony za piractwo


- Piractwo komputerowe w 2009 roku kosztowało europejskich przedsiębiorców ponad 16 mln dol - wynika z wyliczeń BSA, organizacji zajmującej się promowaniem bezpiecznego i legalnego korzystania z oprogramowania. Polskie firmy zapłaciły ponad 821 tys. złotych

olej napędowy pod obcym logo


Sieci zagraniczne na chybcika umacniają swoje pozycje na polskim rynku detalicznej sprzedaży paliw i konsekwentnie zyskują kosztem polskich koncernów.

Zapisy na akcje PZU przedłużone!


członek rządu skarbu Aleksander obfitość powiedział, że jego ministerstwo podjął decyzję o sprzedaży w ofercie publicznej PZU jednocześnie do 5 proc. akcji. Inwestorzy indywidualni mogą się notować na akcje w środę do godz. 24 dzięki sieć i do 20 w biurach maklerskich.

Skrzypek z gołębia przedzierzgnął się w jastrzębia?


- Trzeba się zastanowić, czy nie należy unosić roztropnie stóp procentowych - powiedział na antenie TVN CNBC Biznes boss NBP Sławomir Skrzypek. stwierdzenie jest o tyle zaskakująca, że pryncypał banku centralnego postrzegany był jak członek obozu gołębi, inaczej zwolenników łagodnej polityki monetarnej, a przeto i niskich stóp.

To nie jest Chronos na sprzedaż spółek


Podczas, gdy skarb państwa przygotowuje się do rekordowo dużych projektów prywatyzacyjnych, fundusze venture capital mają opresja ze sprzedażą spółek wielce lepiej przygotowanych do zmian właścicielskich.

Debiut PZU z zyskiem. Rekordowe obroty


Udany debiut Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA na Giełdzie Papierów Wartościowych. Na otwarciu cena sprzedaży wyniosła 349 zł. To wzrost o 11,7 proc. w stosunku do ceny odniesienia (312,50 zł). Po godz. 10 obroty przekroczyły 2,8 mld zł. Inwestorzy indywidualni, którzy w ofercie publicznej kupili 30 akcji PZU i sprzedali je w pierwszych kilkudziesięciu minutach handlu zarobili przeciętnie, po odliczeniu podatku blisko 1 tys. zł netto.