13-letnia żeglarka zrzeknie się obywatelstwa?


13-letnia Laura Dekker, która chce samotnie wyruszyć w rejs dookoła świata, jest gotowa zrzec się holenderskiego obywatelstwa, jeśli kraj nie pozwoli jej na dokonanie tego marzenia. Rodzice aprobują myśl rejsu, ale właśnie z tego powodu mogą w sądzie posiać prawa rodzicielskie. W Holandii sprawa wywołała gorącą debatę publiczną.

W Krakowie rozdano MediaTory – studenckie nagrody dziennikarskie. W gronie laureatów znaleźli się także dziennikarze TVN24. Anita Werner została "torpedą", lecz Jarosław Kuźniar "inicjatorem". gość idei, konsekwentnie idący drogą, którą rozpoczął w czasach demokratycznej opozycji - tak Jarosław Kaczyński wspominał Sławomira Skrzypka w przemówieniu nad jego grobem. - Raz obraną drogą szedł konsekwentnie, do samego końca. I to kosztowało go życie, o którym jest dozwolone rozmawiać bez emfazy: służył ojczyźnie - mówił prezes PiS "Laserówki", kaskadowe kontrole i nieoznakowane radiowozy uzbrojone w wideorejestratory - m.in. takie działa wytoczyli polscy policjanci przeciwko piratom drogowym. Weekendowa postępowanie "Prędkość" objęła cały kraj, a jednemu z patroli towarzyszyła nasza kamera.- Ofiary wypadków drogowych. Nie widzisz ich. Nie mogą cię ostrzec - to hasło organizowanej przez policję, kolejnej akcji w ramach kampanii społecznej "Użyj wyobraźni". Tym pospołu problemem, na który organizatorzy chcą zwrócić uwagę, jest bezpieczeństwo pieszych na drogach. Jest nowy spot reklamowy - jak poprzednie - kontrowersyjny. W Małopolsce, na Śląsku i Podkarpaciu prawdopodobnie we wtorek i środę mocno popadać - ostrzegają synoptycy. W związku z tym możliwe są podtopienia, uszkodzenia dróg i budynków oraz trudności komunikacyjne. Już od dawna na słynącym z żywiołowego dopingu stadionie Lecha Poznań nie ma burd. Spokój przy Bułgarskiej to nie efekt nagłej zmiany kibicowskiej warty i pojawienia się potulnych jak baranków fanów Kolejorza. Zdaniem "Gazety Wyborczej" to wynik układu, jaki klub zawarł z "Wiarą Lecha", którą rządził Mirosław O. - aresztant kilka tygodni temu przez CBŚ.

W ręku szczypiornistów jest już dziewiczy w historii Polski awans do półfinału mistrzostw Europy. Po meczu z Czechami w hali w Innsbrucku był wobec tego tany radości, ale też ostra rozmowa. - Nasza gra to tragedia - mówili po wygranym 35:34 spotkaniu polscy piłkarze ręczni.

koniec kariery Jana Rokity jako publicysty? Jak dowiedział się "Presserwis", działacz polityczny odchodzi z łamów "Dziennika". podług nieoficjalnych informacji, na otarcie łez polityk dostanie odprawę w wysokości, bagatela, ponad pół miliona złotych. Sam Rokita na ten idea milczy. Aktualna sytuacja powodziowa w stolicy:

W maju 2009 r. Łukasz N. nie bez przyczyny wjechał swoim "maluchem" w 16-letnią rowerzystkę. - Uderzył we mnie, ja się zaczepiłam o coś w aucie, a on mnie wlókł - zeznawała w czwartek dziewczyna. zanim olsztyńskim sądem właśnie rozpoczął się proces. N. jest oskarżony o usiłowanie zabójstwa. "Tygodnik Powszechny" na swoich stronach internetowych zamieszcza list prezydenta, kto ukaże się w najbliższym wydaniu. "Zbrodnia katyńska to (...) nie suche liczby ofiar. To bulwersujący los tysięcy konkretnych ludzi, tworzących to, co najlepsze w wolnej ojczyźnie" - napisał Lech Kaczyński. To zapewne ostatnia jego wypowiedź dla prasy. W ręce słupskich policjantów wpadła 49-letnia kobieta, która w jednym z lokalnych marketów próbowała porwać monety artykuły spożywcze. podczas jej przeszukania okazało się, że ubrana była na cebulkę w rzeczy ukradzione godzinę przedtem w innym sklepie.w czasie wymiany rur ciepłowniczych w zachodniej części Moskwy natrafiono na zespół amunicji z czasów II wojny światowej. Znajdowało się w nim 916 sztuk pocisków artyleryjskich różnego kalibru. Ewakuowano mieszkańców pobliskiego domu, ulicę zamknięto. Specjalny kombinezon wypada było uszyć dla Ralpha - pingwina z ogrodu zoologicznego w Hampshire w Wielkiej Brytanii. Było to niezbędne dla zdrowia zwierzaka, który wyłysiał w ciągu jednego dnia. - Nie wiemy na pewno, że pilot Tu-154 chciał lądować, czy stało się coś innego - mówił w "Kropce nad i" gen. Anatol Czaban, dyrektor szkolenia Sił Powietrznych. Ta sceptycyzm wynika z faktu, że wówczas końcówka tragicznego lotu przyniosła gwałtowne obniżenie lotu. Generał zaapelował jednak, ażeby przed końcem śledztwa nie wysnuwać żadnych wniosków.

Cieplej, ale nie bezpieczniej


obfity ziąb na razie nie wraca, drogi jeszcze raz sztywny się czarne, a śniegu powoli ubywa plus z ich poboczy. Ale taka aura nie oznacza wcale, że zrobiło się bezpieczniej. policja apeluje, by kierowcy nie ulegali złudzeniu, że mogą mocniej nacisnąć na osoba homoseksualna gazu bo drogi nie są już śliskie. Przechodnie muszą z kolei starać się na spadające sople. Służby dojmująco z nimi walczą - zobacz na zdjęciach jak to wygląda.

wydłużony śmigus dyngus


W poniedziałek zmoczy nas nie wręcz przeciwnie pustosłowie z wiader śmigusowych dowcipnisiów. W całym kraju przypuszczalnie przelotnie popadać, a maksymalna temperatura wyniesie od 9 st. na Pomorzu Zachodnim, do 14 w Bieszczadach. W kolejnych dniach będzie jednakowo - spodziewać się możemy i słońca i deszczu. ileś cieplej w środku tygodnia, a w weekend temperatura apiać lekko spadnie.

spadek czarnych skrzynek będzie ujawniony


pomiędzy uderzeniem skrzydła samolotu prezydenckiego o drzewo a katastrofą musiało upłynąć od trzech do pięciu sekund - wyjawił prokurator plenarny Andrzej Seremet. dodając, że spadek z "czarnych skrzynek" zostanie ujawniony. Upublicznione nie zostaną wręcz przeciwnie "treści intymne" - zaznaczył.

Woli Polskę od Niemiec. Smuda namówił Boenischa


Lechistan reprezentacja zostanie wzmocniona przez mistrza Europy do lat 21, Sebastiana Boenischa. Powoływany do niemieckiej kadry futbolista Werderu Brema, "raczej na pewno" przekonał się do Polski. O Boenischa zabiegał Franciszek Smuda. - Na 99 procent Sebastian Boenisch będzie bawić się dla polskiej reprezentacji - powiedział "Przeglądowi Sportowemu" Smuda.

maty dla psa pieluchy dla psa seniora podkłady do przewijania

podkłady higieniczne na łóżko

podkłady higieniczne 60x90 podkłady higieniczne na łóżko

naprawa iPhone Warszawa

<> serwis apple Warszawa <> serwis iPhone Warszawa <> serwis Macbook Warszawa <> wymiana baterii iPhone Warszawa <> wymiana baterii Macbook Warszawa <> wymiana ekranu iPhone Warszawa <> wymiana szybki iPhone Warszawa

body dla wcześniaka

::: body niemowlęce ::: otulacz bambusowy ::: ubranka dla wcześniaków ::: ubranka handmade ::: ubranka niemowlece

satyryczny poradnik dla brytyjskich policjantów


- Rower musi być dla brytyjskich policjantów urządzeniem niełatwym do opanowania, bo komendanci policji zdecydowali się podkablować bardzo obszerną i niezwykle szczegółową instrukcję korzystania z tych pojazdów.

radiostacja Maryja ma zapłacić Niesiołowskiemu


Sąd Okręgowy w Łodzi podtrzymał werdykt sądu pierwszej instancji nakazujący Warszawskiej Prowincji Redemptorystów - wydawcy Radia Maryja - zapłacenie 10 tys. zł zadośćuczynienia wicemarszałkowi Sejmu Stefanowi Niesiołowskiemu. W 2008 roku na przestrzeni jednej z audycji instruktor powiedział m.in., że w 1970 roku Niesiołowski "zaczął sprzedawać kolegów" z organizacji czyn i "w nagrodę za taką postawę" dostał obcisły wyrok.

Tenisiści powinni uprawiać także inne sporty


Młodzi tenisiści, którzy koncentrują się wyłącznie na swojej dyscyplinie, ulegają kontuzjom częściej niż ich bardziej wszechstronni koledzy - ogłoszono na odbywającym się w hiszpańskiej Walencji Światowym Kongresie International Society for Tennis Medicine.

apel prezesa PiS o błogość


stary Prawa i Sprawiedliwości i kandydat partii na prezydenta Jarosław Kaczyński proszek ostrzegać swoich parlamentarzystów podczas ostatniej rady politycznej, by "nie dali się sprowokować" Platformie Obywatelskiej - pisze "Wprost".

Kowalczyk najlepsza w urodziny


Lepszego prezentu urodzinowego Justyna Kowalczyk sprawić sobie nie mogła. Obchodząca w sobotę 27. rocznica urodzin Polka wygrała w rosyjskim Rybińsku tok łączony 2x7,5 km. Nasza "Królowa nart" ma tedy co świętować.

Celibat zrzuca księżom koloratki


Polski jakość duchowny kurczy się. Coraz więcej kapłanów decyduje się na porzucenie stanu duchownego na idea świeckiego życia - informuje kronika "Polska The Times". Głównym powodem ma być celibat.