Teaching a foreign language to 14 - 15 year olds


Jadwiga Przestrzelska. Olsztynek

Bożena Skibniewska. Sokołów Podlaski 15 maja 2010 w ciągu organizowanego za pośrednictwem Urząd Dzielnicowy syreni gród Praga Północ Jarmarku Floriańskiego nagrodę Złotego Floriana w imieniu naszej uczelni odebrał Prorektor, prof. Witold Bielecki. Nagroda jest przyznawana za pomocą władze dzielnicy osobom i instytucjom, które w dziwaczny sposób przysłużyły się promowaniu Pragi. miło dziękujemy za laur

Warszawa, 1 czerwca 2010 r. Za kilkanaście dni, 19 i 20 czerwca, odbędzie się dziewiąta edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Szkół Muzycznych Casio. Swoje umiejętności gry na instrumentach klawiszowych zaprezentuje coś koło tego 70 uczestników z 22 Szkół Muzycznych Casio. Młode talenty oceni profesjonalne jury pod przewodnictwem znanego kompozytora i muzyka Artura Grudzińskiego. Zwycięzcy, za ciężką pracę włożoną w przygotowania do występów, zostaną nagrodzeni nowymi keyboardami Casio.Renata Domagała. Kozienice Kamila Wesoła. Łask Jolanta Witaszczyk. Kalisz

Joanna Sławińska - Kurdziel, Dorota Kasprzyk. Opole

Anna Banasik. Kielce
Podróżować wolno na różne sposoby. Samochodem jest szybciej i przede wszystkim wygodniej. acz wygoda przysłania wszystkie minusy tego sposobu przemieszczania się.

odbyła się w dniach 8-9 czerwca 2010 w siedzibie naszej Akademii. Tematem przewodnim wcześniejszy kasa szpitali - powikłanie zawierania niekorzystnych kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia, siła pozyskiwania środków finansowych, a także prowadzenie z wykorzystaniem szpitale nowoczesnej gospodarki finansowej. Uczestnikami konferencji była personel zarządzająca, właściciele szpitali, jak oraz instytucje W Akademickich Mistrzostwach nasz 2008/2009 nasi sportowcy wywalczyli złoty odznaczenie pośród uczelni niepublicznych. W całym cyklu rozgrywek sklasyfikowano 220 szkół wyższych z całego kraju. Brano pod uwagę rywalizację w 40 dyscyplinach sportu. Nasza uczelnia w klasyfikacji ogólnej zajęła 24 miejsce. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 17 października 2009 w Kopalni Soli w Wieliczce
phoca_thumb_s_ksiazka_sluchawkiPrzeciętna szybkość czytania w Polsce kształtuje się na poziomie w przybliżeniu 200-240 słów na minutę obok poziomie zrozumienia tekstu około 50-70% (Wikipedia). Ile lektur jest w stanie powtórzyć, a ile przeczytać abiturient do 04.05.2010 r.?
Iga Bogdan. Mieroszów Marta Turska - Grochocka. Lipno
phoca_thumb_s_nauczycielkaOd 9 sierpnia br. wszyscy nauczyciele będą udręczonym odpowiedzialności dyscyplinarnej za uchybienia godności swojego zawodu lub obowiązkom. Dotychczas, zgodnie z art. 75 ust. 1 Karty nauczyciela, dotyczyło to owszem tych, którzy osiągnęli bóstwo szczebel awansu, czyli mianowanych i dyplomowanych.

uprzejmie informujemy że została rozpoczęta rekrutacja na szkoła wyższa podyplomowe dofinansowane z funduszy UE. [Aktualności]


Więcej informacji:

www.dofinansowane.kozminski.edu.pl

harmonogram zajęć - wprowadzenie liczby 10 i jej zapisu cyfrowego


Halina Zawada. Biała Podlaska

nieco rad dla maturzysty


Dr Konrad Maj, psycholog społeczny ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej radzi maturzystom, jak przygotować się do ustnej matury z języka polskiego. 

audycja wczesnego wspomagania rozwoju dziecka


Anna Czoska. Sulęczyno

Hausentrümpelungen Wien Entrümpelung Wien Räumungsfirma Wien Wohnungsräumungen Wien

Entrümpelung Wien

Wohnungsräumungen Wr.Neustadt

Przedstawiciel Thermomix Jak zostać przedstawicielem Thermomix Gdzie kupić Thermomix

Prezentacja Thermomix

Thermomix na raty Promocja Thermomix Praca Thermomix Prezenty Thermomix Prezent za polecenie Thermomix Przedstawiciel Thermomix Śląsk Ile kosztuje Thermomix przedstawiciel Thermomix Jastrzębie Thermomix Ustroń przedstawiciel Thermomix Wodzisław Śląski Thermomix Pszczyna przedstawiciel Thermomix Gliwice Thermomix Żory Thermomix z allegro Przedstawiciel Thermomix Racibórz Thermomix Racibórz Przedstawiciel Thermomix Czechowice-Dziedzice Thermomix Czechowice-Dziedzice Przedstawiciel Thermomix Bielsko Biała Thermomix Bielsko Biała Przedstawiciel Thermomix Rydłutowy Thermomix Rydłutowy Przedstawiciel Thermomix Świerklany Thermomix Świerklany Przedstawiciel Thermomix Zebrzydowice Thermomix Zebrzydowice Przedstawiciel Thermomix Katowice Thermomix Katowice Przedstawiciel Thermomix Strumień Przedstawiciel Thermomix Mikołów Thermomix Mikołów Przedstawiciel Thermomix Tychy Thermomix Tychy Przedstawiciel Thermomix Łaziska hThermomix Łaziska Przedstawiciel Thermomix Rybnik Thermomix Rybnik Przedstawiciel Thermomix Wisła Thermomix Wisła Przedstawiciel Thermomix Nędza Thermomix Skoczów Przedstawiciel Thermomix Cieszyn Thermomix Pawłowice Thermomix na prezent

czarter lodzi Sopot czarter łodzi Gdańsk czarter łodzi Gdynia wynajem łodzi Gdańsk

czarter lodzi Sopot

wynajem łodzi Gdynia wynajem łodzi Sopot wypożyczalnia łodzi Gdańsk wypożyczalnia łodzi Gdynia wypożyczalnia łodzi Sopot

v3 pro : fenix mini :

max v3 pro

: mighty+ : v3 pro : x-max v3 pro : xmax v3 pro

Rusza egzamin maturalny 2010!


phoca_thumb_s_matura1Ruszają matury. Już dziś 404 tys. maturzystów z całego kraju o godzinie rozpocznie zdawanie egzaminu dojrzałości. O godzinie 9.00 rozpocznie się egzamin bazowy z języka polskiego. W kolejnych dniach przyjdzie maturzystom zdawać obowiązkowe egzaminy z matematyki i języka obcego nowożytnego.

8617 wniosków w "Radosnej szkole"


 

phoca_thumb_s_plac_zabawW tegorocznej edycji rządowego programu Radosna szkoła złożono 8617 wniosków o darowizna zakupu wyposażenia miejsc zabaw w salach szkolnych oraz na budowę szkolnych placów zabaw. 

W tym roku w budżecie państwa na realizację programu przeznaczono kwotę 150 milionów złotych. W pierwszej kolejności środki zostaną przeznaczone na zakup pomocy dydaktycznych do miejsc zabaw w szkole. Wnioski takie złożyło prawie że 6 tysięcy szkół (spośród 13 tysięcy uprawnionych). Zgłoszone w tej edycji programu wnioski opiewają na kwotę ok. 50 milionów złotych.
 
Dofinansowanie zostanie przyznane także na refundację zakupionych już pomocy dydaktycznych. W dalszej kolejności środki z tegorocznego programu rządowego Radosna buda zostaną przeznaczone na modernizację i tworzenie szkolnych placów zabaw. Wnioski złożone w tej kategorii opiewają na ok. 57 mln.
 

Pozostałe środki finansowe zostaną przekazane tym szkołom, które po raz pierwszy złożyły wnioski w programie Radosna szkoła. Szkoły, które w tym roku nie dostaną wsparcia finansowego, mają szansę na otrzymanie dofinansowania w pierwszej kolejności w ramach przyszłorocznej edycji programu. Przypominamy, że kolejny prekluzja składania wniosków upływa 10 października 2010 roku.
 

 

Andrzejki - agenda spotkania andrzejkowego


Anna Bajsarowicz. Syców

turystyka - dzisiejszy motor rozwoju gospodarczego


Iwona Majkowska. Słupsk

Rowerem na Lednicę!


roweryTo już pewne! 6 czerwca na Spotkanie Lednickie dojedzie Lednicki Rajd Rowerowy Organizatorami inicjatywy są wolontariusze działający przy Fundacji usłyszeć Afrykę wraz z Olsztyńskim Duszpasterstwem Akademickim.

harmonogram zajęć z muzykoterapii podług mobilnego modelu rekreacji: "Bawimy się zgodnie razem"


Anna Ratowska. Rzeszów