Siódma Noc Muzeów w Krakowie


Zwiedzanie podziemi Rynku Głównego i Sukiennic będzie jedną z wielu atrakcji Nocy Muzeów w Krakowie. Siódma wydanie tej imprezy odbędzie się pod hasłem "Wielki gród podwawelski 1910-2010".

Rekordowa liczba turystów - 5,27 mln - odwiedziła Tybet w pierwszych 10 miesiącach tego roku - podała chińska agencja Xinhua, powołując się na władze turystyczne w Lhasie. Romantyczni, opaleni i wysportowani plażowi podrywacze są dla wielu kobiet atrakcją Bali, identycznie istotną jak gwiazda czy surfowanie. Za sprawą kontrowersyjnego filmu multum przypuszczalnie się zmienić. bajka nad 1000 - letniego Kłodzka jest nierozłącznie związana z historią góry Zamkowej. W miejscu obecnej Twierdzy, już w X wieku istniał drewniany cytadela obronny.W majestacie niby 50 czterotysięczników każdy istota ludzka być może odnaleźć i spokój, i swoje punkt w świecie. A szwajcarski kanton zaprasza narciarzy przez cały rok. Tegoroczne latko we włoskich górach przejdzie do historii jako najtragiczniejsze od lat pod względem wypadków. Od początku sezonu zanotowano już 50 śmiertelnych ofiar pośród wspinaczy i turystów. To oznacza zaś, że codziennie osobistość ginie na szlaku. Walentynki to okres, gdy wielu z nas gorączkowo zastanawia się, jak sprawić naszej ukochanej osobie przyjemność i serdecznie spędzić walentynkowy wieczór. Tegoroczne świętowanie zakochanych powinno się w weekend, tak więc tym z większym natężeniem rozważamy "ucieczkę od codzienności" i zaplanowanie romantycznej podróży wprost przeciwnie we dwoje, w poetyczny kącik świata.

Sześć podziemnych kompleksów w Górach Sowich powstało w ramach projektu "Riese" ("Olbrzym"), jednego z największych, wszelako niedokończonych przedsięwzięć budowlanych III Rzeszy.

dolina Kłodzka to niezmiernie ciekawy, choć nie dość akuratnie znany, zakątek Polski. Kojarzy się z uzdrowiskami, leczniczymi wodami mineralnymi, Górami Stołowymi i położeniem w pobliżu granicy z Czechami. kilka centymetrów świeżego śniegu spadło w nocy ze środy na czwartek w Zakopanem. Wysoko w Tatrach leży statystycznie półtora metra białego puchu, obowiązuje drugi, roztropny kategoria zagrożenia lawinowego - poinformował pełniący dyżur ratownik TOPR.

W górnych partiach Bieszczad w dalszym ciągu obowiązuje pierwszy, w pięciostopniowej skali, ranga zagrożenia lawinowego Na Podhalu czynna jest już wręcz przeciwnie trasa narciarska w kotle Gąsienicowym. Kursuje transport szynowy linowa na Kasprowy Wierch. Gwiazdy, poniekąd te znane z rozrzutności i uwielbienia dla luksusu, w kryzysie muszą zwierać pasa. Ku radości fanów, niektórzy z nich zdecydowali się pożyczyć swoje letnie rezydencje.Z powodu zanieczyszczenia mikrobiologicznego wprowadzono zakaz kąpieli w jeziorach Pierzchalskim w Pierzchałach w powiecie braniewskim a Korsuń w Kiersitach w powiecie elbląskim, a również w rzece Wąskiej w Zakrzewku w powiecie elbląskim. W czasach ekonomicznego kryzysu, alternacja domów pomiędzy rodzinami jest sposobem na bonifikata ceny wakacji i wydaje się być coraz to z większym natężeniem kuszącą propozycją. Wystawiona w olsztyńskim zamku trumna ze szczątkami Mikołaja Kopernika stała się atrakcją turystyczną miasta. Każdego dnia odwiedzają ją tłumy mieszkańców Olsztyna i turystów.

Bezdroża Trophy 2009 - kolejny ciąg relacji


szwung dalszy relacji z rajdu Bezdroża Trophy, na przestrzeni którego załogi - 8 samochodów terenowych, 32 uczestników, w tym 4 dzieci pokonają około 4000 km, mierząc się z przygodą, niepowtarzalnym klimatem i kulturą Europy Środkowo-Wschodniej i Bałkanów.

wyprawa Jelczem po Stoczni Gdańskiej


Zabytkowym autobusem będzie można od 25 sierpnia jeździć po terenie Stoczni Gdańsk i wizytować miejsca związane z historią Solidarności i zakładu. Na pięciokilometrowej trasie znajdą się m.in. historyczna furtka nr 2, warsztat Lecha Wałęsy, dawna audytorium BHP tudzież pochylnie.

Polacy lubią święta w ciepłych krajach


dekoniunktura oszczędnościowy nie odstraszył Polaków zanim zagranicznymi wyjazdami w okresie świąteczno-noworocznym, ale zamiłowanie nimi jest ileś mniejsze niż zanim rokiem. Na pierwszym miejscu pod względem popularności są w dalszym ciągu ciepłe kraje, a od tego czasu wypady na narty do zagranicznych kurortów.

największy i umiłowany pływający komfort


największy statek pasażerski świata nazywa się Oasis of the Seas. Nie jest jeszcze tak głośny jak Titanic, ale pokonuje ten statek-legendę, jeśli chodzi o rozmiar. Jest 5 manto większy!

choinki zapachowe producent choinki zapachowe z logo zapach samochodowy z logo

choinki zapachowe z logo

zapachy samochodowe zawieszki zapachowe

Drugi poziom zagrożenia lawinowego w Tatrach


inny - w pięciostopniowej rosnącej skali - stopień zagrożenia lawinowego ogłosili w czwartek ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Zapomnij o tanim lataniu!


lecz w ciągu ostatniego roku zbankrutowało powyżej 20 tanich przewoźników w Europie. Eksperci oceniają, że tanie linie, to fikcja, bo ceny sprzedawanych dzięki nie biletów niebawem wzrosną poniekąd o połowę.

bezżenny biel ląd


Nie ma tu poligonów, fabryk i kopalń. Nie ma też zamiast i granic. nikt nie przypuszczalnie sobie tu kupić kawałka ziemi i fundnąć na nim drapacza chmur. Jest tylko jeden taki ląd na Ziemi.

BEZDROŻA TROPHY 2009 - cd. relacji


tok dalszy relacji z rajdu Bezdroża Trophy, podczas którego załogi - 8 samochodów terenowych, 32 uczestników, w tym 4 dzieci pokonają o tyle o ile 4000 km, mierząc się z przygodą, niepowtarzalnym klimatem i kulturą Europy Środkowo-Wschodniej i Bałkanów.

Najrzadziej odwiedzane miejsca na świecie


czwarta część wieku temu, gdy pierwsi polscy podróżnicy przygotowywali wyprawy około świata, wydawało się, że porywają się na coś niewykonalnego. Dziś na taką wyprawę przypadkiem wyruszyć każdy, kto ma całkiem pieniędzy i odwagę, by o tym marzyć.

W Moskwie psy jeżdżą... metrem


Moskiewscy naukowcy opowiadają o niezwykłych dokonaniach tutejszych bezdomnych psów. Czworonogi nauczyły się ponieważ wykorzystywać z metra, by zdobyć się do centrum, gdzie łatwiej o pożywienie.