Delfiny - wytrawni dyplomaci


Delfiny wydają z siebie dźwięki, które pomagają unikać konfliktów i mówią innym o pozycji w hierarchii. O odkryciu naukowców z Hiszpanii i Paragwaju informuje serwis "ScienceDaily".

dom orłów bielików, rzadkich ptaków znajdujących się pod ścisłą ochroną, dostrzegli ornitolodzy obok kanale ściekowym odprowadzającym do Wisły zużytą wodę z Zakładów Azotowych Puławy. Jest tam para dorosłych i trzy młode ptaki. Prezydent Lech Kaczyński natychmiast zareagował na prośbę Bogdana Klicha o wywiad w sprawie przyszłości generała Waldemara Skrzypczaka. Obaj panowie będą na ten temat powiedzieć w czwartek w Trójmieście. język francuski konwojent, który zrabował kilkanaście dni temu w Lyonie 11,6 mln euro, oddał się w poniedziałek w Monako w ręce policji - poinformowały francuskie media. policja w przyszłości lecz nie odnalazła części zrabowanych przy użyciu niego pieniędzy - powyżej 2 mln euro."Na Wawelu leży już co najmniej jedna osoba, którą krytykowały "prestiżowe media", twierdząc że hańbi swoje stanowisko i przynosi wstyd państwu. Lech Kaczyński i Bronisław Komorowski to jej potomkowie w linii prostej" - pisze historyk Marek Minakowski, autor Wielkiej Genealogii Polaków. Eryk Mistewicz doradzał Zbigniewowi Chlebowskiemu na parę dni nim kluczowym przesłuchaniem przed komisją śledczą badającą aferę hazardową - dowiedział się tvn24.pl. przedtem milionem lat wczesna postać wirusa HIV mogła być obecna w organizmach lwów - mają o tym świadczyć genetyczne ślady, o których informuje "New Scientist".

Kilkuletnie dzieci unikają szkoły, a rodzice o ich wykształcenie się nie martwią. Nauczyciele czują się bezradni. Trójka rodzeństwa w wieku szkolnym ze wsi Dąbrowa niedaleko Szczytna w szkole od początku roku była dopiero co nieco razy.

Młodzi zasoby siły roboczej raz po raz rzadziej używają uścisku ręki na pożegnanie. dodatkowy wyjątkowy monument przybył Rosji - w mieście Iszym (w obwodzie tiumeńskim) odsłonięto na jednym z placów monument świni z dziewięcioma prosiętami - pisze w piątek ITAR-TASS.

- Mogliby Polacy być bardziej powściągliwi i nie ubliżać nam - stwierdza prof. Natalia Narocznicka, członek powołanej dzięki rosyjskiego prezydenta komisji historyków. W jej opinii Kraj nad Wisłą powinna być Rosji wdzięczna za 1/3 obecnych ziem, Katyń to też szubrawstwo niemiecka, a Polacy wcześniej zagłodzili sto tysięcy Rosjan. Co 12 minut we Włoszech dochodzi do sąsiedzkiej awantury o psa lub kota - wynika ze statystyk stowarzyszenia obrony zwierząt i środowiska (Aidaa). W zeszłym roku otrzymało ono 37 tysięcy wniosków o asystent w polubownym załatwieniu sporów na tym tle. Chiny marzną. Hongkong przeżył w środę najzimniejszy listopadowy dzień od co najmniej 126 lat. Termometry pokazały zaledwie 9,7 stopnia C. Tak niskiej temperatury w listopadzie nie zmierzono tam, od gdy w 1883 roku zaczęto prowadzić statystyki meteorologiczne.Robert Kubica kontrakt z nowym zespołem już ma. Nie oznacza to wcale, że przed rozpoczęciem sezonu nie zmieni coraz pracodawcy. Brytyjski "The Times" pisze nawet, że pomiędzy Mercedesem a polskim kierowcą jest coś na rzeczy. całokształt zależy od tego, jaka przyszłość czeka team Kubicy - Renault. Kontrowersyjna wyrok prokuratury w Neapolu, by wyświetlić klisza z egzekucji obrazujący mafijne porachunki, przyniosła efekt. Udało się stwierdzić tożsamość mordercy, który w biała barwa doba na jednej z ulic tego miasta zastrzelił człowieka. incydent to wstrząsnęło Włochami. - Tam gdzie ludzi kupa, to i z Herkulesa dupa. oręż na nieszczęście musi być w użyciu - w ten podejście poprzedni antyterrorysta Jerzy Dziewulski w "Faktach po Faktach" skomentował sprawę policjanta, jaki został zaatakowany przez trzech pijanych nastolatków. Zgodziła się z nim psycholog Anna Dzierżawska: policjanci w takich sytuacjach nie powinni bać się hulać broni.

U kobiety zdiagnozowano warzywną fobię


Vicki Larrieux, 22-letnia słuchaczka wyższej uczelni z Porstmouth, cierpi na fobię związaną z jedzeniem warzyw. poniekąd ich bliskość przyprawia ją o ataki paniki, gwałtowne lanie serca i nagłe pocenie się. Funkcjonuje na diecie złożonej z mięsa, ziemniaków, zbóż, okazjonalnie także jabłek, odmawia natomiast zjedzenia choćby plasterka marchewki.

Zmiany klimatu niestraszne... karaluchom


Karaluchy umieją wstrzymać oddech, dzięki czemu oszczędzają wodę - wynika z najnowszych badań. W przyszłości fortel ta może im pomóc przetrwać w raz za razem cieplejszym klimacie Ziemi. O wynikach badań informuje serwis "New Scientist".

radio Maryja świętuje "osiemnastkę"


radiostacja Maryja kończy 18 lat. Na urodziny rozgłośni o. Tadeusza Rydzyka do Torunia przyjechały tłumy słuchaczy i wiernych. Policja ostrzega nim utrudnieniami w ruchu.

Oto najbardziej renomowany artykuł w Wielkiej Brytanii


Słynny kamienny krąg Stonehenge w angielskim hrabstwie Wiltshire został okrzyknięty w najwyższym stopniu znanym punktem w Wielkiej Brytanii.

botoks Rzeszów kwas hialuronowy Rzeszów

powiększanie ust Rzeszów

nici PDO lifting twarzy Rzeszów osocze bogatopłytkowe mezoterapia Rzeszów lipoliza Rzeszów odmładzanie twarzy stymulatorem Rzeszów

maty dla psa pieluchy dla psa seniora podkłady do przewijania

maty dla psa

podkłady higieniczne 60x90 podkłady higieniczne na łóżko

kabiny dla palaczy

wiaty rowerowe

palarnie wiaty dla palaczy wiaty dla palących wiaty rowerowe

dwie pandy zwiększyły liczbę gości o 70 odsetek


dwaj pandy wielkie, które pół roku temu pojawiły się w ogrodzie zoologicznym w Adelajdzie, spowodowały wzrost liczby zwiedzających o 70 procent.

postać ciężarnej kobiety z A/H1N1 w przyszłości ciężki. Podano jej Tamiflu


Lekarze zdecydowali się dostarczyć leki antywirusowe ciężarnej 27-letniej kobiecie, która z potwierdzonym wirusem A/H1N1 walczy o egzystencja na OIOM-ie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Gdańsku - poinformował portal tvn24.pl pomorski lekarz wojewódzki Jerzy Karpiński.

Oto najseksowniejsza płeć nadobna świata roku 2010


W corocznym rankingu stu najseksowniejszych kobiet świata magazynu "FHM", pierwsze zaszczytne miejsce zdobyła brytyjska piosenkarka Cheryl Cole. Sędziowie docenili jej wdzięki już drugi raz z rzędu.

Masakra w saunie: 7 kobiet nie żyje


Rosyjska milicja ściga ludzi, którzy zamordowali w saunie w dagestańskim Bunjaksku siedem kobiet. wprzódy na punkcie kontrolnym zabili też czterech policjantów.

Wszystkie kraje w kryzysie zadłużają się na potęgę


52 miliardy deficytu – to oznacza wyższe podatki, cięcia budżetowe, deprecjacja złotówki – alarmują ekonomiści. – Mamy rewię deficytów na świecie w latach 2009-2010 – łagodzi była członek rządu finansów, a obecnie penis Rady Polityki Pieniężnej Halina Wasilewska- Trenkner. Jej zdaniem przebieg złotówki niekoniecznie musi się załamać, nie musimy też nie pamiętać o naszej drodze do euro.

Śmiertelny dziadyga rozprzestrzenia się w USA


Potencjalnie śmiertelna modyfikacja grzyba rozprzestrzenia się w północno-zachodniej części Stanów Zjednoczonych i w Kanadzie - informuje Reuters.