W piątek spotkają się pospołu księżyc i planety


W piątkowy poranek, skromnie nad wschodnim horyzontem, spotkają się Merkury, Wenus, Saturn i będący tuż przed nowiem Księżyc - poinformował dr hab. Arkadiusz Olech z centrum Astronomicznego PAN w Warszawie.

Reuters informuje, że naukowcy z Paryża znaleźli sposób na szybkie wyhodowanie ludzkiej skóry. Dokonali tego z użyciem komórek macierzystych, które mogą wytworzyć dowolną ludzką tkankę. Komórki umieszczone na plecach myszy, wyprodukowały łatkę ludzkiej skóry. Nowe odkrycie może uratować życie wielu ofiarom poparzeń, którzy są narażeni na infekcję i oczekują tygodniami na przeszczep. Najnowsze badania dowodzą, że krokodyle różańcowe chętnie surfują po wodzie i pokonują setki kilometrów poruszając się na grzbietach fal. Najnowsze badania prowadzone za pośrednictwem naukowców japońskich dowodzą, że zwyczajna herbata może być skutecznym narzędziem do walki z grypą.Przejeżdżający dzięki Lubin tank niszczył znaki drogowe, a nawet ściął dyszel sygnalizacji świetlnej na jednym ze skrzyżowań. Strat w ludziach na eudajmonia nie było, niszczycielską maszynę udało się w porę okiełznać. Pewne amerykańskie małżeństwo umieściło w serwisie internetowym YouTube film przedstawiający wyciąganie córce mlecznego zęba przy pomocy… zdalnie sterowanego autka. gnat w szmince albo parasolu, jednoosobowa łódź podwodna, miniaturowe aparaty fotograficzne - takie wyposażenie tajnych agentów od wtorku będzie można oglądać w warszawskim Muzeum Techniki na wystawie "Tajemniczy świat techniki szpiegowskiej". Oprócz prawdziwych eksponatów na wystawie znalazły się gadżety filmowego Jamesa Bonda.

Na wybrzeżu Morza Japońskiego, blisko portowego miasta Niigata znaleziono ogromną kałamarnicę - poinformowały tokijskie media. Całkowita długość martwego mięczaka razem z ramionami i przyssawkami wynosi 3,4 metra, zaś samego tułowia - rzędu 1,7 metra.

Walczyli o wolną Polskę, byli na pierwszej linii politycznych sporów, innych znaliśmy z ekranów nie wprost przeciwnie telewizorów - w środę żegnamy kolejne 15 ofiar katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem, m.in. Annę Walentynowicz, Przemysława Gosiewskiego, Janusza Zakrzeńskiego... wprost przeciwnie jedna "szóstka" padła we wczorajszym losowaniu Lotto. Po serii kumulacji osoba, która skreśliła szczęśliwe liczby, wygrała rekordową kwotę: blisko 25 milionów złotych.

Mamy początek roku szkolnego, zadajmy więc sobie sprawdzanie rodem ze szkolnego wypracowania: "Jaki obraz Ameryki i Amerykanów wyłania się ze strony "People of Wallmart" ? Mo'Nique słynie nie wręcz przeciwnie ze znakomitej gry aktorskiej, ale również z tego, że nie goli nóg. Nigdy, poniekąd na "wielkie wyjścia". Co zgodność z rzeczywistością na oscarowej gali gwiazdor pojawiła się w długiej do ziemi sukni, ale plotkuje się, że aktorka pozostała wierna swoim nawykom. TVN24 dotarła do dokumentacji lotniska Smoleńsk-Siewiernyj, która zawiera m.in. kartę podejścia, określającą w jaki droga samolot powinien podchodzić do lądowania. Wynika z niej, że jeszcze 1,1 km. nim pasem startowym TU-154M ma obowiązek znajdować się na wysokości 70 metrów. chyba znajdował się niemniej z grubsza 50 metrów niżej, kilkanaście metrów nad ziemią.armia izraelska wyszkoliła pierwszą grupę kobiet w charakterze strzelców wyborowych - poinformowała w środę izraelska rzeczniczka wojskowa, potwierdzając wcześniejsze doniesienia dziennika "Maariw" na ten temat. Rośnie zadłużenie Polaków na kartach kredytowych. coraz to więcej osób spłaca przeciwnie minimalną kwotę zadłużenia. Banki zaczęły wnikliwie egzaminować ktoś nauka umoralniająca o edycja plastikowego pieniądza - pisze "The Wall Street Journal". okres zapomnieć o uczuciach i romantycznych wzlotach - wyniki najnowszych badań, przedstawionych w książce Cindy Meston i Davida Bussa, jasno wskazują, że kobiety uprawiają miłość z mniej wyszukanych powodów.

"Jak spotkaliśmy się (z Chlebowskim) przy wódce..."


Już po wybuchu afery hazardowej Ryszard Sobiesiak widział się Mirosławem Drzewieckim. Do spotkania doszło w jednej z restauracji na Florydzie i "było na nim coś tam" o aferze hazardowej. Tak przedsiębiorca zeznał na niejawnym posiedzeniu komisji śledczej. Zaprzeczył tym samym temu, co powiedział sejmowym śledczym dotychczasowy minister sportu Mirosław Drzewiecki. polityk zataił to spotkanie. Sobiesiak mówił też o znajomości ze Zbigniewem Chlebowskim.

Polacy wracali z grobów bliskich i stali w korkach


W dzień bez większych utrudnień i wypadków, w porze wieczoru ogromne korki i zablokowane drogi - tak na drogach wyglądały niedzielne powroty Polaków z grobów bliskich.

"Potwór morski" zatopił 10-tonowy statek


Dziesięciotonowy statek rybacki płynący w pobliżu japońskiego portu Chiba został zatopiony za pomocą gigantyczną meduzę - informuje "Daily Telegraph".

Czytnik e-booków z Kielc podbije Polskę?


Kielecki Kolporter ruszył dzisiaj z projektem eClicto. Jego główne elementy to specjalne czytniki do przeglądania e-booków i wirtualna księgarnia.

eton gołymin beton maków beton powiat wyszkowski beton wyszków

beton maków

betonowanie Pułtusk

body dla wcześniaka ::: body niemowlęce ::: otulacz bambusowy :::

ubranka dla wcześniaków

::: ubranka handmade ::: ubranka niemowlece

Orkiestra ma już 36 milionów. "Absolutny rekord świata"


konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pęcznieje z każdą chwilą. Jest niezwykle prawdopodobne, że Orkiestra po raz kolejny pobije osobisty rekord. wkrótce po północy uzbierała już o tyle o ile 36 milionów złotych.

pochodzący z kradzieży "Pan Tadeusz" na aukcji internetowej


Łódzcy policjanci odzyskali sporadyczny egzemplarz "Pana Tadeusza". publikacja z 1834 roku została skradziona z łódzkiej biblioteki w 1983 roku. teraz pojawiła się na aukcji internetowej i osiągnęła cenę 10 tysięcy złotych.

Czas dotarł na Times Square


Najsłynniejsza z największych kryształowych kul, która co roku przypomina mieszkańcom Nowego Jorku o nadejściu nowego roku, już opadła. Na setki tysięcy ludzi żegnających 2009 rok spadła ponad tona konfetti, z których niemało zawierało ręcznie pisane życzenia.

Schwarzenegger: Wyprzedaże uratują budżet


Gubernator Arnold Schwarzenegger zdecydował się na internetową "wyprzedaż garażową", aby zbalansować znajdujący się pod kreską budżet Kalifornii.

Arabski: nazwiska wszystkich zidentyfikowanych są na korona drzewa


- Wszystkie do tego czasu zidentyfikowane ofiary prezydenckiego samolotu Tu-154 są na liście pasażerów - oświadczył Tomasz Arabski, zwierzchnik Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Zdementował zarazem informacje rosyjskich portali, które donosiły, że dwóch ofiar nie było na oficjalnej liście.

gdyby Robben posłuchał, półfinału by nie było


cokolwiek brakowało, a strzału Arjena Robbena dającego Bayernowi półfinał Ligi Mistrzów w ogóle by nie było. Jak zdradził Holender, dostał sygnał od lekarza, że ma zejść z boiska, ale odmówił.